Czynnik ludzki w katastrofach projektowych

Dzień i godzina: 11.04.2019, 11:15 - 13:00Numer sali: Wykładowca: Gabriel Sznajder

Opis wykładu

Gorący sierpień 1980r, lot Saudia 163 zawraca 10min po starcie ze względu na dym w kabinie. Samolot ląduje całkowicie bezpiecznie, jednak nikt nie uchodzi z tego incydentu z życiem. Dziesięć lat później, lot Avianca 52 na pół godziny przed lądowaniem w JFK ma jeszcze ponad dwie godziny zapasu paliwa. Jednak rozbija się 10min od pasa z suchymi zbiornikami. W obu przypadkach zawiódł ten sam czynnik. Co ciekawe, jest on głównym sprawcą porażek większości projektów.

Jak doszło do tych wypadków i czego Project Manager może się z nich nauczyć?

Gabriel Sznajder ponownie zaczerpnie z branży lotniczej, aby porozmawiać o dynamice zespołów projektowych, roli lidera, delegowaniu i inteligentnym nieposłuszeństwie.

Notka o wykładowcy

Gabriel Sznajder

Gabriel Sznajder

Gabriel Sznajder - Prezes PMI Poland Chapter. Ekspert w obszarze zarządzania inżynierią oprogramowania, z 15 letnim praktycznym doświadczeniem w dużych międzynarodowych firmach z branży elektronicznej i bankowej. Pełnił role zarządcze w wielomilionowych projektach i portfelach realizowanych przez rozproszone interdyscyplinarne zespoły liczące do 180 specjalistów. Uzupełnia doświadczenie ciągłą międzynarodową edukacją (MBA z Franklin University) oraz formalną certyfikacją (PMP, PRINCE2 Practitioner, certyfikaty Scrum). Szkoli i doradza w obszarze Zarządzania Projektami i Programami, Rozwoju Oprogramowania, Analizy Biznesowej, negocjacji i przywództwa. 6 lat pełnił rolę Dyrektora Zarządzającego Wrocławskiego Oddziału PMI.