Projekt Panda – Doświadczenia z dwóch lat transformacji Volkswagen Financial Services w Polsce

Dzień i godzina: 12.04.2019, 13:00 - 14:45Numer sali: Wykładowca: Rafał Nessel i Ronald Kulikowski

Opis wykładu

W trakcie wykładu prelegenci opowiedzą o dużych projektach transformacyjnych, którymi zarządzali w grupie VW Financial Services w 2017 i 2018:

  • rozdzielenie działalności bankowej i nie-bankowej w grupie
  • transgraniczne połączenie VW Bank Polska S.A. z VW Bank GmbH

Podzielą się swoimi doświadczeniami z realizacji złożonych projektów w warunkach dużej niepewności.

Przedstawią, jakie były praktyki, co się sprawdziło, czego się nauczyli oraz jak w ciągu dwóch lat zmieniał się sposób prowadzenia projektu.

Notka o wykładowcy

Rafał Nessel i Ronald Kulikowski

Rafał Nessel i Ronald Kulikowski

Rafał Nessel - Ma około 20 lat doświadczenia w szerokim zakresie usług doradczych. Specjalizuje się w zarządzaniu projektami i programami. Kierował projektami wdrożeń systemów IT oraz dużymi programami transformacyjnymi w branży finansowej. Interesuje się zarządzaniem jakością, innowacją, ciągłym doskonaleniem, metodykami lean oraz agile, a także przyszłością rozwiązań mobilności. Ronald Kulikowski – Dyrektor Zarządzający Oddziału Volkswagen Bank. Absolwent Wydziału Prawa Uniwersytetów w Regensburgu i Heidelbergu, gdzie studiował w latach 1991-1998, ukończył również studia podyplomowe z zakresu bankowości na SGH oraz MBA we Francuskim Instytucie Zarządzania w Warszawie. W roku 2000 ukończył aplikację prawną zdając II egzamin prawniczy-państwowy w kraju Nadrenia- Palatynat. Z Volkswagen Financial Services związany jest od 2000 roku – współpracę z Bankiem rozpoczynał od praktyk prawniczych, by po dwóch latach objąć stanowisko Dyrektora Departamentu Prawnego. W roku 2005 objął dodatkowo obowiązki związane z zarządzaniem obszarem HR i administracją obejmując stanowisko Dyrektora Departamentu Spraw Personalnych i Administracji. Z dniem 1 lipca 2009 roku objął stanowisko Członka Zarządu Volkswagen Bank Polska S.A., a po zmianach strukturalnych w 2018 roku stanął na czele Oddziału jako Dyrektor Zarządzający.