Gra symulacyjna: Realizacja projektu

Dzień i godzina: 19.04.2017, 15:30 - 18:00Numer sali: Wykładowca: Paulina Denis i Grzegorz Laskowski

Opis wykładu

Kluczową kompetencją Kierownika Projektu jest efektywne zarządzanie realizacją projektu, czyli dostarczeniem produktów projektu w zakresie, czasie i budżecie. Przygotowana gra symulacyjna ma na celu pokazanie efektywnej metody codziennej pracy w projekcie w zakresie delegowania zadań, ustalania priorytetów prac, odbioru produktów, uwzględniania opóźnień i problemów projektowych.
Cele gry:
Nauka wytycznych PMI® w zakresie zarządzania realizacją projektu
Umiejętność dostosowania „granulacji” zarządzania projektem do skali projektu
Umiejętność zdefiniowania efektywnych odpowiedzialności w fazie realizacji projektu
Poznanie przykładowych szablonów oraz dobrych praktyk z obszaru realizacji projektu
Przeprowadzenie procesu inicjacji i planowania dla przykładowego projektu
Korzyści dla uczestników:
Realizacja celów szkolenia
Przygotowany plan zmian lub wdrożenia zasad w projekcie uczestnika szkolenia
Metody szkoleniowe:
Całość programu została przygotowana w formie gry symulacyjnej, która ma na celu przedstawienie przykładowych błędów popełnianych w fazie realizacji projektu. Gra została wzbogacona o podsumowania i rekomendacje trenera. Każdy z uczestników będzie miał możliwość sprawdzenia siebie w jednej z ról w przykładowym projekcie.

Notka o wykładowcy

Paulina Denis i Grzegorz Laskowski

Paulina Denis i Grzegorz Laskowski

Paulina Denis - Specjalista i konsultant ds. zarządzania projektami i portfelem projektów firmy WHITECOM Project Experience. Absolwentka Wydziału Inżynierii Materiałowej, Politechniki Warszawskiej. W latach 2014-2015 pracowała w PMO Raiffeisen Bank Polska S.A. gdzie odpowiadała za aktualizacje portfela projektów Banku, realizowanie szkoleń i coaching z systemu klasy EPM, przygotowywanie raportów portfelowych dla Zarządu, Centrali i Grupy Kapitałowej oraz optymalizację działania PMO. Prowadziła i uczestniczyła w projektach z obszaru dostosowania procedur, standardów i szablonów zarządzania projektami m.in. dla firm LOTOS S.A, CIECH S.A, NEUCA S.A., WIML. Prywatnie: uwielbia podróżować.

Grzegorz Laskowski - Specjalista ds. budowy i rozwoju biur projektowych. Prowadzi audyty dojrzałości biur projektowych, przygotowuje rekomendacje dotyczące wdrożenia możliwych usprawnień w organizacjach. Doradza przy wyborze optymalnych rozwiązań do zarządzania projektami w organizacji. Od września 2015 do stycznia 2016 pracował w Raiffeisen Polbank S.A. jako konsultant WHITECOM. Do jego głównych zadań należały aktualizacje portfela projektów Banku, realizowanie szkoleń z systemu klasy EPM, przygotowywanie raportów portfelowych dla Zarządu, Centrali i Grupy Kapitałowej, optymalizacja działania PMO. W okresie styczeń-listopad 2015 kierownik projektów w AGORA S.A. – koordynował prace przy tworzeniu Kodeksu dobrych praktyk w mediach. W firmie WHITECOM prowadził projekty sprzedażowe oraz marketingowe. Stanowił wsparcie pozostałych projektów organizacyjnych i wewnętrznych. Nadzorował kluczowe projekty w firmie, np. organizację Konferencji Portfolio Experience, kampanie reklamowe, kontrolę budżetu marketingowego, organizację logistyczną wydarzeń, tworzenie nowych kampanii marketingowych.