Ratuuunkuuu!!! Jak radzić sobie z projektami w kryzysie?

Dzień i godzina: 09.05.2018, 10:30 - 12:30Numer sali: Wykładowca: Grzegorz Szałajko

Opis wykładu

Stało się… Twój najważniejszy projekt od lat, a do tego oczko w głowie Zarządu, wpadł w tarapaty…

Jak w każdej porządnej katastrofie, powodów jest wiele i pali się w wielu miejscach na raz. Panika zespołu i zwiększająca się presja Zarządu to tylko część z Twoich problemów. Główny dostawca właśnie szykuje się do zerwania kontraktu, a Twoi najbliżsi delikatnie sugerują, że kolejne noce w pracy mogą oznaczać, że przeprowadzisz się tam na stałe. Ty jednak nie poddajesz się i chcesz odpowiedzialnie dowieźć projekt do końca. Tylko jak i od czego zacząć?
W trakcie tego wystąpienia dowiesz się w jaki sposób skutecznie przywrócić kontrolę w projekcie, przywrócić dobre relacje z interesariuszami i odzyskać motywację zespołu. Całość oparta będzie o liczne, rzeczywiste przykłady z projektów, którym udał się ten trudny proces. Co nie oznacza, że zawsze dobiegły do końca…

Notka o wykładowcy

Grzegorz Szałajko

Grzegorz Szałajko

Grzegorz Szałajko - Doradca strategiczny i menedżer projektów. Wspiera organizacje w budowaniu strategii, modeli biznesowych oraz skutecznych środowisk do realizacji przedsięwzięć i wprowadzania zmian. Posiada doświadczenie zawodowe obejmujące zarówno współpracę z firmami o zasięgu globalnym jak i z lokalnymi liderami rynku w branżach takich jak IT, telekomunikacja, outsourcing usług, finanse i bankowość, R&D, produkcja przemysłowa, energetyka czy branża wydobywcza.
Wiodący edytor i jeden z architektów międzynarodowego standardu IPMA Project Excellence Baseline (IPMA PEB). Asesor w prestiżowym konkursie IPMA International Project Excellence Award. Członek zespołu tworzącego aktualnie nowy globalny standard PMI w obszarze zarządzania ryzykiem. Jeden z członków założycieli PMI Poland Chapter oraz współzałożyciel jego wrocławskiego oddziału. Wykładowca w programach MBA i Executive MBA. Ceniony speaker zapraszany do udziału w krajowych i międzynarodowych wydarzeniach w dziedzinie zarządzania projektami.